Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja dotycząca zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych nadzień 10 maja 2020 r.

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 491 i522), tj. z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz ograniczeniem dla klientów dostępu do Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach i ograniczeniami w przyjmowaniu korespondencji, a jednocześnie biorąc pod uwagę bieg kalendarza wyborczego, stanowiącego załącznik do Postanowienia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2020 r. poz. 184), w tym m. in. w zakresie przyjmowana przez urzędników wyborczych za pośrednictwem urzędów gmin zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, zgodnie z pismem nr ZPOW-571-32/20 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 26 marca 2020 r. informuję, że:

  1. zgłoszenie kandydatów na członków komisji należy przesłać (najpóźniej do 10 kwietnia 2020 r. w godzinach pracy normalnego funkcjonowania urzędu w formie skanu, za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny.
    W takim przypadku, oryginały zgłoszenia należy przesłać do urzędu tradycyjna pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń);

  2. w przypadku wysłania zgłoszenia pocztą lub skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej dopuszczalne jest:

    1. uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłaszania kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego,

    2. potwierdzenie doręczenia do urzędu gminy zgłoszenia przez osobę przyjmującą zgłoszenie (urzędnik wyborczy, pracownik urzędu gminy) za pośrednictwem poczty elektronicznej (nie jest wymagany podpis elektroniczny).

     

Skan zgłoszenia kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych w Gminie Miasto Boguszów-Gorce proszę przesyłać pocztą elektroniczną na adres sekretariat@boguszow-gorce.pl do dnia 10 kwietnia 2020 r. do godz.12:30, a oryginał zgłoszenia pocztą tradycyjną na adres Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach, Plac Odrodzenia 1, 58-370 Boguszów-Gorce. Kontakt telefoniczny – 74 8449 311 w. 49.

Z-ca Burmistrza Miasta

Boguszowa-Gorc

Sebastian Drapała

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Łukasz Napierała 09-04-2020 14:26:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 09-04-2020
Ostatnia aktualizacja: Łukasz Napierała 09-04-2020 14:26:19